התנהלות הקלוקלת של המדינה בעניין הפשיעה והטרור החקלאי מחייבת הגברת האכיפה והענישה לפורעים וכן ביטוח הולם ופיצוי הוגן לחקלאים

16 מאי 2018
דיון משותף של ועדת הכלכלה והפנים של הכנסת דיון משותף של ועדת הכלכלה והפנים של הכנסת

דיון משותף של ועדת הכלכלה והפנים בכנסת בנושא הטרור החקלאי התקיים הבוקר בהשתתפותו של מפכ״ל המשטרה, רוני אלשייך ובהשתתפותה של הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר, דורית סלינגר. מדובר היה בדיון ענייני והמקצועי.

מזכ״ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום (אבו) וילן: ״יש לשלב את כל הכוחות הרלוונטיים ולעשות עבודה מערכתית הכוללת מודיעין, שיתוף פעולה עם השב״כ, גיוס מלא של משמר הגבול והגדרת המאבק הזה כיעד יחידי שלו. במקביל יש להחמיר משמעותית את הענישה כולל קנסות כספיים כבדים שיהפכו את כל הנושא לבלתי כלכלי״. וילן הוסיף: ״סוגיית הביטוח של הרכוש החקלאי חייבת לקבל סוג של ערבות מדינה כך שהקרן לנזקי טבע המשותפת לממשלה ולחקלאים תוכל לטפל בנושא מידית. אם כל הללו יבוצעו בתיאום כאשר השר לביטחון פנים וראש הממשלה מלווים את הנושא ניתן יהיה לבלום את הפשיעה ולצמצמה למינימום. הגיע העת לעבור מדיבורים למעשים״.

מזכ״ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר: ״המודעות הציבורית על הטרור החקלאי עלתה לבסוף. גם הציבור מבין וגם הממשלה מקבלת החלטות נכונות לטיפול בנושא. תפקידה של הכנסת לוודא שהממשלה תעמוד בהחלטותיה ואני מברך על הדיון הענייני״.

מזכ״ל האיחוד החקלאי, דודו קוכמן: ״ההתנהלות הקלוקלת של המדינה בעניין הפשיעה והטרור החקלאי מחייבת חישוב מחדש ועליה לכלול הגברת האכיפה והענישה לפורעים והעבריינים וכן ביטוח הולם ופיצוי הוגן לחקלאים הנפגעים בעשרות מיליוני ש״ח. אני מברך על הדיון החשוב בועדה המשותפת של הכלכלה והפנים בתקווה שהדיון יביא פתרון הולם״.

יו״ר התאחדות הארגונים הכלכליים של הקיבוצים, יאיר ריינמן: ״איום הטרור החקלאי מחייב טיפול מערכתי. אנחנו עוסקים בגיבוש הסדר ביטוחי שישלב חברות מסחריות שמחייב גיבוי תקציבי של המדינה. חוסר הנכונות של האוצר להכיר באחריותם הוא הגורם המעכב. אני קורא לשר האוצר לקחת אחריות ולאפשר למהלך לצאת לדרך״.

מזכ״ל הקיבוץ הדתי, אמיתי פורת: ״אני מברך על קיום הדיון היום שהתקיים בהמשך לדיון והחלטות בועדת שרים בראשותו של השר ארדן. תשומת הלב של הממשלה, הכנסת וגורמי האכיפה קריטיים למלחמה בטרור החקלאי. עכשיו נדרש לשכלל את תכנית הלחימה ובעיקר ליישם באופן יעיל ומתואם את ההחלטות שכבר התקבלו בועדת השרים״.

יו״ר אגף המשק בתנועת המושבים, פלג אוריון: ״קיים הכרח אמיתי לטיפול שורש בבעיית הטרור החקלאי ולהגברת הביטחון של החקלאים. גניבות, חבלות ברכוש, איומים וסחיטות נהפכו למחזות יום יומיות והמצב בשטח הפך לבלתי נסבל. אני דורש מכל הרשויות הרלוונטיות לעבור מדיבורים למעשים באופן מיידי כדי לטפל בבעיות בשטח!״

\

האיחוד החקלאי

דרך מנחם בגין 74 , תל אביב
תל אביב, 67215
טל: 03-5620621, פקס: 03-5622353
ליצירת קשר בדוא״ל

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

זוהר טבנקין 0587824237